שיפוץ דירה ברמת אביב

שיפוץ דירה
רמת אביב
כ-115 מ"ר

בני הזוג אשר הזמינו אותי לבצע את עבודת התכנון והעיצוב של דירתם החדשה, הם אנשים קרייריסטים אשר שוהים לא מעט לצורך עבודתם בחו"ל.
הם אנשים שמכירים ומעריכים עיצוב איכותי! בשל אורח חייהם היחודי התבקש פתרון מודולארי, כזה שיכול לענות על צרכים שונים בזמנים משתנים והוא שהיוה את הבסיס לעבודת התכנון, העיצוב והשיפוץ. במהלך העבודה הוסרו כל המחיצות שהיו בדירה, בוטלו חללים קטנים ומסדרונות "אפלים" אשר הסתירו את החלונות והחשיכו את הדירה.
למעשה, הדירה פורקה לחלוטין והשטח במתכונתו הנוכחית לאחר השיפוץ, נוצל במלואו ללא מסדרון.
הדלתות הוזמנו מחברת "סקריניו" והן בקו אפס ומשתלבות עם המחיצות החדשות. המטבח, הלב הפועם של הבית מוקם במרכז ומכיל ארונות איחסון ביחידות הגבוהות וגם משני צידי האי. כך לכל דבר נמצא פתרון איחסון והחלל נותר נקי ומסודר. בהחלטה משותפת ויתרנו על פינת האוכל, השולחן (עם אופציה לפתיחה) מוקם במרפסת לצד מטבחון חיצוני ועמדת גריל. כאשר מתוכננת ארוחה רבת משתתפים הוא מוכנס פנימה וגוף התאורה שמעל האי, מתכוונן אל מעל השולחן.
בדירה שני חדרי רחצה מרווחים אשר הותאמו אישית לצרכי דייריו. בקשת הבן הצעיר לחדר רחצה נפרד התאפשרה, לאחר שהוספתי לשרותי האורחים מקלחון מרווח ודלת פרטית מחדרו. הדרישה לשני כיורים בחדר הרחצה של ההורים התאפשרה כך שכיור אחד מוקם מתחת לחלון, זכוכית החלון הוחלפה במראה. כל פרטי הנגרות בוצעו על פי תכנון פרטני עם חברת "זדקא" ועבודת העץ הבורמזית הוזמנה מ"לופט הרצליה".

צילום: גדעון לוין